Genel Bilgiler

Seçeceğiniz akşamı saat 19:30 Kuşadası Saydam Poliklinik önünden, 20:00 Söke tren garı önünden aracımız hareket edecektir.

1. Gün günü sabahı alacağımız sabah kahvaltısının ardından ardından 14 km uzunluğundaki Ihlara Vadisine hareket ediyoruz. Ihlara Vadisinde yapacağımız yürüyüşümüzün ardından Kaymaklı Yer altı şehrine hareket ediyoruz. Yerin altında 7 kat olarak inşa edilmiş bu yer altı şehrinde dar koridorlarda gezerek kiliseler , şapeller , şırahaneler , erzak depoları gibi sosyal yaşam alanlarını gördükten sonra Uçhisar’a Kalesi , Güvercinlik Vadisi gezilerimizi tamamlıyoruz ve meşhur Nevşehir kabak çekirdeği alışverişlerimizi yaptıktan sonra Avanos’a hareket ediyoruz ve bölgenin meşhur çömlek kebabının tadına bakmak için alacağımız öğle yemeği molamızın ardından Avanos’da çanak – çömlek yapımı hakkında bilgi almak için atölyelerden birine giriyoruz.

Burada geçireceğimiz eğlenceli dakikalar geçiriyoruz. Sonrasında Kızılırmak kenarında alacak olduğumuz kısa bir serbest zamanın ardından otelimize hareket ediyoruz. Dileyen misafirlerimizle yemekten sonra, Kapadokya’ya özgü mağaralara oyularak yapılan eğlence mekanlarında, müzikli unutamayacağınız bir Türk gecesine katılıyoruz. (Extra)

2. Günün sabahı erken saatlerinde dileyen misafirlerimiz Kapadokya’ ya yukarıdan bakarak, bu şehrin büyüsüne kapılmak isteyen misafirlerimiz balon turuna katılabilirler. (Extra)
Sonrasında otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından onyx atölyeleri ardından Paşa Bağları ve peri bacalarına bakarak hayal gücünüzü zorlayıp neler hayal edebileceğinizi göreceğimiz Dervent Vadisine doğru yola çıkıyoruz. Burada bol bol fotoğraf çekildikten sonra, Asmalı Konak’a hareket ediyoruz.

Asmalı Konak gezimizi de tamamladıktan sonra Turasan Şarap fabrikasına girerek şarap yapımı hakkında bilgi alıyoruz ve dileyen misafirlerimiz şarap alışverişlerini yapıyorlar. Alışveriş molamızın ardından rehberimizin belirlediği yerde alacağımız öğle yemeğimizin ardından Göreme Açık Hava Müzesini de geziyoruz. Rehberimizden bilgi aldıktan ve bol bol fotoğraf çekildikten sonra üç güzelleri görmeye gidiyoruz. Üç Güzeller, Kapadokya’nın simgesi olan ve iki büyük, bir küçük peribacasından oluşan peribacası oluşumları. Sadece Kapadokya’nın değil dünyanın en ünlü peri bacaları Üç Güzeller, şarap şişelerinden biblolara, tablolardan heykellere kadar tasviri bölgedeki her yerde karşınıza çıkıyor.

Sonrasında, “O ağacın altı” isimli yere gidiyoruz. Bu ünlü ağacın altında çaylarımızı yudumladıktan ve Göreme’ yi panaromik bir şekilde izledikten sonra Kuşadası’na dönüş yolculuğumuza geçiyoruz.

Tur Hizmetleri

Fiyata Dahil Olanlar

Gidiş – Geliş ulaşım ve tüm çevre gezileri
Double Tree by Hilton Otelde 1 gece konaklama
Otelimizde alacağımız 1 sabah kahvaltısı ve 1 akşam yemeği
Tüm otoban ve otopark ücretleri
Araç içi ikramlar
Rehberlik hizmeti
Seyahat sigortası

Fiyata Dahil Olmayanlar

Oteldeki yemekler dışındaki tüm yemekler
Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
Balon Turu
Türk gecesi

Müsaitlik Durumu

Üzgünüz, bu turda şu an müsait yer bulunmamakta!

Kapadokya

Kapadokya  Kapadokya, Orta Anadolu’da, genellikle Nevşehir, Kayseri, Kırşehir, Aksaray ve Niğde etrafında şekillenen tarihi bir bölgedir. Kapadokya, eşsiz doğal görüntüsünü ve peribacalarını etrafında bulunan sönmüş volkanların lavlarına borçludur. Tarih boyunca Hıristiyan kaynaklarda geleneksel olarak kullanılan ismi, özellikle peribacaları ve benzersiz bir tarihi ve kültürel mirasla karakterize olağanüstü doğal güzellikleri tanımlamak için uluslararası bir turizm kavramı Read more

Bu tur ile ilgili henüz bir inceleme bulunmamakta!.